Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi młodym i nie tylko – stawiam na swoją lokalność - 2010

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim

Cel:

Celem projektu jest danie szansy 18-osobowej grupie młodzieży z Tomaszowa Lubelskiego w wieku od 13 do 17 lat na zrealizowanie własnego pomysłu dotyczącego zorganizowania w środowisku lokalnym imprez kulturalnych dla wybranych grup wiekowych. Celem projektu jest także zaspokojenie ich aktywności kulturalnej oraz pogłębienie umiejętności organizacyjnych i artystycznych, które ułatwią im start w dorosłe życie.

Odbiorcy projektu:

18-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-17 lat (12 dziewcząt i 6 chłopców) z Gimnazjum Nr1 i Nr 2 oraz z Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, mieszkańcy Tomaszowa. Z uczestnikami mamy bezpośredni kontakt – są czytelnikami naszej biblioteki. Mają wspólne zainteresowania i potrzeby w zakresie animacji kulturalnej, artystycznej i działalności społecznej. Są pomysłodawcami naszego projektu. Udział w projekcie potwierdzą w formie deklaracji.

Opis projektu:

Projekt da szansę grupie młodzieży na zrealizowanie własnego pomysłu organizacji imprez kulturalnych w swoim środowisku. Młodzież, która aktywnie uczestniczy w życiu biblioteki, ma podobne zainteresowania artystyczne i predyspozycje organizacyjne, Uważa, że imprezy kulturalne w naszym mieście są mało atrakcyjne. Chcieliby nadać im nową młodzieżową jakość. Zrealizować je według własnych pomysłów, ale potrzebują warsztatów wzbogacających ich wiedzę i umiejętności. Na etapie opracowywania projektu młodzież przeprowadziła w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wstępny nabór uczestników. Ostatecznie w projekcie chce wziąć udział 18 osób. Projekt będzie realizowany poprzez wyjazdy i warsztaty z zakresu organizacji imprez kulturalnych. Ponadto młodzież samodzielnie przygotuje i przeprowadzi 3imprezy kulturalne, które odbywać się będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Tomaszowskim Domu Kultury oraz na Rynku Miasta. Projekt daje młodzieży szansę wykorzystania swoich talentów, umiejętności organizacyjnych i artystycznych. Efektem projektu będzie zorganizowanie i przeprowadzenie przez młodzież imprez: dla dzieci w wieku 6-10 lat, dla seniorów, imprezy plenerowej dla społeczności lokalnej oraz pikniku na świętowanie projektu. Efektem będzie również prezentacja multimedialna, wystawa fotograficzna i kronika z realizacji projektu.

Budżet projektu: 9 673 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim

Miejscowość: Tomaszów Lubelski

Ulica, nr domu i lokalu: Zamojska 2

Kod pocztowy i Poczta: 22-600 Tomaszów Lubelski

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: http://www.mbptomaszowlub.republika.pl

Młodzi młodym i nie tylko – stawiam na swoją lokalność

Zamojska 4, 22-600 Tomaszów Lubelski, Polska

Więcej