Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na Ziemi i poza Ziemią – zjawiska społeczne, astronomiczne i przyrodnicze w mojej miejscowości - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum w Krynkach

Cel:

Projekt rozwija zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi, inspiruje do prowadzenia obserwacji z różnych dziedzin, poszerza wiedzę w tym zakresie, rozwija aktywne postawy, gdyż włącza ludzi młodych, ale i starszych w działalność społeczną.

Odbiorcy projektu:

Działania skierowane są do aktywnej i twórczej młodzieży (13-16 lat). Zainteresowanym przedstawiane są działania na spotkaniu organizacyjnym. Młodzież spoza Krynek (odległość do 10 km) jest dowożona autobusem PKS, gdyż posiadają bilety miesięczne lub przez rodziców, osoby prowadzące zajęcia.

Opis projektu:

Projekt to alternatywa wyboru, pomiędzy nudzeniem się, a aktywnym, mądrym i fasynującym spędzaniem czasu. To zainteresowanie młodzieży astronomią, przyrodą przy jednoczesnym rozwoju umiejętności artystycznych. Zaplanowane działań to kolejne fazy odkrywania zjawisk w naszej miejscowości: zjawisk społecznych, które poprzez przeprowadzone rozmowy z mieszkańcami Krynek na temat wymowy gwarowej wśród pradziadków, dziadków, rodziców i rówieśników, pobudzają aspiracje twórcze, zebrany materiał będzie podstawą do przygotowania prezentacji multimedialnej i scenariusza filmowego; zjawisk astronomicznych, które poprzez spotkania z pasjonatami zjawisk na niebie, wycieczkę do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, rozpalają w młodym człowieku nowe hobby, zwiekszają szanse edukacyjne; przyrodniczych, które poprzez zajęcia terenowe z pracownikami Nadleśnictwa, obserwacje przyrodnicze, zagospodarowanie terenów przyszkolnych (obsadzenie ich drzewkami,) zainteresują młodzież florą, fauną regionu. Całość działań jest dokumentowana filmem 'Poza Ziemią i na Ziemi’, który zostanie przedstawiony na forum społeczności lokalnej. Dzięki stworzeniu warunków do wspólnych działań, zastosowaniu metod aktywujących i zaciśnionej współpracy z partnerami lokalnymi wzrasta aktywność społeczna uczniów, a powstały 'Klub miłośnika zjawisk ziemskich i pozaziemskich’ działa nawet po zakończeniu projektu.

Budżet projektu: 14 014,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Krynkach

Miejscowość: Krynki

Ulica, nr domu i lokalu: Aleja Szkolna 10

Kod pocztowy i Poczta: 16-120 Krynki

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: –

Na Ziemi i poza Ziemią – zjawiska społeczne, astronomiczne i przyrodnicze w mojej miejscowości

Rynkowa 1, 16-120 Krynki, Polska

Więcej