Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Powróćmy jak za dawnych lat czyli świat nie tylko w starej fotografii - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży poprzez fotografowanie. Realizacja projektu nauczy konkretnych umiejętności: posługiwania się aparatem cyfrowym i analogowym, skanerem, programem graficznym do obróbki zdjęć, projektowanie i wykonanie albumu. Ważne będzie przy tym odkrywanie siebie, swoich mocnych stron, umiejętne współpracowanie w grupie, swobodne komunikowanie się z innymi, nauczenie odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania i odkrywanie najbliższego środowiska.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie 20-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat, zamieszkała w Wysocku Małym, Wysocku Wielkim i Smardowie. 5 osób w tej grupie uczestniczyło we wcześniejszym projekcie i są pomysłodawcami teraźniejszych działań. Rekrutacje poprzedzi szeroko zakrojona kampania informacyjna – na stronie www Stowarzyszenia oraz szkoły w Wysocku Małym, na zebraniu członków stowarzyszenia, ulotkach.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży poprzez fotografowanie. Chcemy zainteresować beneficjentów fotografią cyfrową i analogową, zasadami tworzenia fotograficznych portretów i krajobrazów oraz przetwarzaniem komputerowym zdjęć skanowanych i cyfrowych. Spodziewamy się, iż uczestnicy projektu będą wyszukiwali wśród swoich pamiątek rodzinnych fotografii sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Poszerza także swoje poszukiwania na archiwa, kroniki upamiętniające życie wsi i gminy. Dzięki technice komputerowej, wykorzystaniu aparatu cyfrowego i analogowego, skanera i odpowiednich programów graficznych zgromadzą zdjęcia z przeszłości, przeprowadzą wywiady z najstarszymi mieszkańcami po to, by powstał album zdjęć z opisami, relacjami mieszkańców dawnych wydarzeń. W ramach praktycznych działań, wykorzystując dawne stroje i przedmioty sami będą pozować do zdjęć. Następnie spróbują bardzo nowoczesnej techniki fotografowania, w której portrety mieszkańców i krajobrazy najbliższej okolicy będą przedstawione w różnych technikach fotograficznych. Spodziewanym efektem będzie wydanie albumu 'Świat nie tylko w starej fotografii’ oraz powstanie ściany z najlepszymi plakatami-zdjęciami zrobionymi podczas projektu. Dzięki temu młodzi beneficjenci rozwiną takie umiejętności społeczne jak: praca w zespole, komunikacja społeczna, przełamywanie barier międzypokoleniowych, posługiwanie się Internetem.

Budżet projektu: 14 010 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym

Miejscowość: Wysocko Małe

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 22

Kod pocztowy i Poczta: 63-421 Przygodzice

Województwo: wielkopolskie

Powiat: ostrowski

Adres strony internetowej: http://stowarzyszenie.zs-wysockomale.x.pl

Powróćmy jak za dawnych lat czyli świat nie tylko w starej fotografii

Wiejska 18, 63-421 Wysocko Małe, Polska

Więcej