Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W kręgu kórnickiego Zamku – piórem młodego reportażysty - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Teatralne Legion w Kórniku

Cel:

rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego w gminie Kórnik i interakcja z wiodącymi instytucjami gminy i ich przedstawicielami. Wykorzystanie pasji, zainteresowań i talentów młodych ludzi, umożliwienie im zaistnienia w lokalnym środowisku, pogłębienia wiedzy o swoim mieście oraz wyrażenia własnych opinii o ludziach i instytucjach działających w kręgu kórnickiego Zamku.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13 do 19 lat, mieszkająca w Kórniku i okolicach. Rekrutacja poprzez ogłoszenie wraz z artykułem wprowadzającym w projekt w lokalnej prasie, tablice ogłoszeń w kórnickich szkołach, Urzędzie Miasta i Gminy Kórnik, tablice sołeckie oraz biblioteki miejskie, jak również promocja projektu przez grupę inicjatywną młodzieży wśród swoich kolegów i koleżanek.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego w gminie Kórnik i interakcja z wiodącymi instytucjami gminy i ich przedstawicielami u około 20 osób młodzieży z gminy w wieku od 13-19 lat, wdrażanie młodych ludzi do pracy grupowej i odpowiedzialności za realizację projektu, prezentacja umiejętności młodych ludzi i umożliwienie im własnej prezentacji, własnego sądu i zaistnienia w środowisku poprzez cykl publikacji w lokalnej prasie, pt. W kręgu kórnickiego Zamku, prezentującej instytucje i osoby z nim związane wczoraj i dziś, a tym samym wzrost poczucia własnej wartości. Zadania młodzieży: zredagowanie artykułu do prasy lokalnej z informacją o projekcie, nawiązanie kontaktów z osobami reprezentującymi wiodące kórnickie placówki, zgromadzenie materiałów na temat opisywanych osób i placówek i ich opracowanie wraz z autoryzacją. Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się w sierpniu na Zamku w Kórniku przy obecności współpartnerów projektu. Projekt ten ma uświadomić młodym ludziom, że każde miejsce ma swój zamek do otwierania lokalnych drzwi.

Budżet projektu: 15 690 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Teatralne Legion w Kórniku

Miejscowość: Kórnik

Ulica, nr domu i lokalu: Prowent 6

Kod pocztowy i Poczta: 62-035 Kórnik

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

W kręgu kórnickiego Zamku – piórem młodego reportażysty

Prowent 6, 62-035 Kórnik, Polska

Więcej