Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Po dwóch stronach kamery - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie w Trutnowach

Cel:

Pomysł zrodził się przy realizacji projektów RKG 2008 i 2009. Zaproponowali go sami uczestnicy, fotografujący żuławskie zabytki i tajemnicze zakątki, piszący baśnie. Celem jest więc umożliwienie aktywności w wolnym czasie, stworzenie warunków do odniesienia sukcesu, wzmocnienie samooceny uczestników projektu. Budzenie pasji poznawczych, rozwijanie zainteresowań i samorealizacja. Rozwój umiejętności społecznych i artystycznych. Umacnianie więzi z małą ojczyzną, uwrażliwianie na piękno.

Odbiorcy projektu:

W realizacji projektu uczestniczyć będzie młodzież z Gimnazjum w Cedrach Wielkich oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Rekrutacja będzie dobrowolna. Obok uczestników poprzednich projektów i nowych osób zostaną włączeni uczniowie z problemami edukacyjnymi i wychowawczymi. Szczególnie oni potrzebują wsparcia i możliwości zaistnienia oraz sukcesu.

Opis projektu:

Celem projektu jest twórczy, wielokierunkowy rozwój młodych ludzi, poszukiwanie zdolności, talentów i pasji poprzez kontynuację zadań zrealizowanych w poprzednich projektach. Zdobyte umiejętności, doświadczenie i wiedza posłużą tworzeniu filmów na podstawie własnych tekstów literackich. Młodzi w ramach poprzedniego projektu wymyślili i napisali regionalne baśnie, powiązane z istniejącymi wsiami, konkretnymi zabytkami lub miejscami. Wspólnie zostanie dokonany wybór kilku opowieści, które posłużą stworzeniu czterech scenariuszy filmowych. Następnie pod kierunkiem aktora i reżysera odbędą się warsztaty aktorskie, a następnie w plenerze będą realizowane filmy w naturalnej scenerii. Uczestnicy będą zamieniać się rolami, stając po dwóch stronach kamery. Artysta plastyk pomoże w stworzeniu odpowiedniej scenografii, kostiumów i charakteryzacji. W 5-osobowych zespołach będzie odbywał się montaż i nadawanie ostatecznego kształtu powstałym filmom. Podczas Święta Projektu z udziałem rodziców, dziadków, rodzeństwa i kolegów uczestnicy zaprezentują swoje prace, opowiedzą o ich tworzeniu i wrażeniach z projektu. Święto zostanie zorganizowane w wielkiej sieni domu podcieniowego z 1720 roku oraz w Zespole Szkół w Cedrach Wielkich.

Budżet projektu: 12 730 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie w Trutnowach

Miejscowość: Trutnowy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Podcieniowa 4

Kod pocztowy i Poczta: 83-020 Cedry Wielkie

Województwo: pomorskie

Powiat: gdański

Adres strony internetowej: http://www.zuławy.org

Po dwóch stronach kamery

Aleja Lip 2, 83-020 Trutnowy, Polska

Więcej