Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Od plastyki do grafiki - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Gardejskiej Gardanum w Gardei

Cel:

Przybliżenie sztuki oraz pokazanie jak można ja praktycznie wykorzystać we współczesnym świecie. Nauka współpracy, umiejętności dążenia do kompromisów podczas tworzenia prac zespołowych. Nawiązanie pierwszych kontaktów z przyszłymi pracodawcami. Oglądanie prac innych autorów (galeria), a także prezentowanie własnej twórczości (wystawa autorskich prac).

Odbiorcy projektu:

Miejscowa młodzież w wieku 13-19 lat, będąca uczniami lub absolwentami gminnych szkół. Informacja o projekcie przedstawiona zostanie bezpośrednio przez Stowarzyszenie podczas apeli szkolnych, wydrukowane zostaną plakaty, pojawi się też informacja w lokalnej prasie oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy i Stowarzyszenia.

Opis projektu:

Zadaniem projektu jest rozbudzenie w młodzieży zainteresowania sztuką, ułatwienie do niej przekonanym dostania się do pobliskiego liceum plastycznego, czy ASP. Porady otrzymane w czasie praktycznych zajęć od uczestniczących w nich także lokalnych artystów będą cenną wskazówką dla młodych twórców sztuki. Współcześnie sztuki plastyczne są wykorzystywane w grafice. Estetycznie wykonane wizytówki, przyciągające wzrok banery czy ulotki reklamowe, mają za zadanie przyciągnąć do firmy klientów. Tworząc reklamę dla firm chcemy aby młodzież poznała lokalny rynek pracy, w którym być może w przyszłości znajdzie zatrudnienie. Uczestnikami projektu składającego się z 12 spotkań będzie 15-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat – mieszkańców gminy. Podczas zajęć odbędzie się wykład z historii sztuki, po którym zaplanowano wycieczkę do galerii. Kolejnym etapem będzie realizacja bloku plastycznego, gdzie pod okiem prowadzącego oraz zaproszonych przez siebie lokalnych artystów uczestnicy wykonają prace z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego. Następnie w pracowni komputerowej odbędą się zajęcia z grafiki wykorzystywanej w reklamie, po których zaplanowana jest wycieczka do studia reklamy. W kolejnym etapie zadania młodzież zaaranżuje spotkanie z zaproszonymi przez siebie przedsiębiorcami, dla których w ramach 'pracy dyplomowej’ wykona artykuły reklamowe. Wszystkie prace, zarówno plastyczne, jak i graficzne pokazane zostaną podczas zorganizowanej przez młodzież wystawy.

Budżet projektu: 10 070 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Gardejskiej Gardanum w Gardei

Miejscowość: Gardeja

Ulica, nr domu i lokalu: Sportowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 82-520 Gardeja

Województwo: pomorskie

Powiat: kwidzyński

Adres strony internetowej: –

Od plastyki do grafiki

Kwidzyńska 34, 82-520 Gardeja, Polska

Więcej