Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uczymy się promować naszą gminę – geocaching w Rzeczniowie - 2010

Realizowany przez:

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

Cel:

Umiejętność realizacji samodzielnie postawionych celów, zwiększenie wiary w siebie i własne możliwości oraz zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego w grupie 18 gimnazjalistów i licealistów z terenu gminy Rzeczniów w czasie od stycznia do czerwca 2011 poprzez stworzenie szlaku GPS krajoznawczo- historycznego. Przygotowanie zespołu do tworzenia takiego szlaku. Promocja swojej gminy.

Odbiorcy projektu:

W projekcie bierze udział grupa 18 osób w wieku 13-19 lat. Jest to młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z terenu gminy Rzeczniów, o różnym poziomie intelektualnym, a dobra sprawnościowo. Przeprowadzono z nimi konsultacje na temat projektu i jego założeń.

Opis projektu:

Mówimy: 'Nikt o nas nie wie’. My to chcemy zmienić. Pokażemy naszą gminę w sieci poprzez działania geocachingowe. Walory krajobrazowe i historyczne zostaną udostępnione szerszemu forum na stronie geocaching org.pl. Stworzenie szlaku skrytek i umieszczenie naszej gminy i jej najciekawszych miejsc (naszym zdaniem) wartych odwiedzenia pozwoli w sposób szczególny promować ją w sieci oraz w świecie realnym. Realizacja projektu pozwoli zagospodarować czas wolny uczestników. Wzbogaci wiedzę 18 gimnazjalistów i licealistów z dziedzin takich jak geografia (czytanie map, korzystanie z kompasu oraz urządzeń geolokacyjnych), historii oraz wiedzy krajoznawczej. Pozwoli na głębsze poznanie walorów swojej najbliższej okolicy. Odbędą się zajęcia „Od gwiazd do GPS” – orientowanie się w przestrzeni i w terenie (również praktycznie 2-dniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie lub okolice Roztocza). Opracowany zostanie szlak rozmieszczenia skrzynek z uwzględnieniem informacji o ciekawostkach z naszej najbliższej okolicy, w tym informacji historycznych, zagadek. Zorganizowany zostanie event promujący naszą gminę zakończony plenerową imprezą z ogniskiem i konkursami oraz elementami przygody i poszukiwania. Uczestnicy nauczą się tworzenia opisów w serwisie geocachingowym. Zakupione zostaną odpowiednie pojemniki oraz konieczne ich wyposażenie(np. logbook a także odbiornik GPS).

Budżet projektu: 11 020 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

Miejscowość: Rzeczniów

Ulica, nr domu i lokalu: Rzeczniów 1b

Kod pocztowy i Poczta: 27-353 Rzeczniów

Województwo: mazowieckie

Powiat: lipski

Adres strony internetowej: http://bib-rzeczniow.eu

Uczymy się promować naszą gminę – geocaching w Rzeczniowie

Rzeczniów 58B, 27-353, Polska

Więcej