Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zabawa kluczem do wiedzy - 2010

Realizowany przez:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży

Cel:

Projekt przyczyni się do integracji środowiska lokalnego oraz zaktywizuje młodzież do dialogu z mieszkańcami należącymi do starszego pokolenia. Efektem będzie odkrycie i przypomnienie starych legend, opowieści o miasteczku, historii i tradycjach Iłży, które to zostaną spopularyzowane w formie edukacyjnej gry planszowej – nowego produktu regionalnego. Biblioteka jako instytucja stanie się ośrodkiem kultywowania historii regionu w sposób innowacyjny i ciekawy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież II klas iłżeckiego Gimnazjum. Będą to osoby z Iłży i okolic, wyłonione spośród uczestników biorących udział w zorganizowanym konkursie wiedzy, plastycznym i fotograficznym związanym z historią i tradycją naszego regionu. Będzie to młodzież. nagrodzona w/w konkursach. Zajęcia prowadzone będą po lekcjach szkolnych, w godzinach dostosowanych do odbiorców.

Opis projektu:

Projekt ten to bogata lekcja historii o naszym mieście skierowana do młodzieży. To cykl lekcji i animacji wokół literatury regionu oraz propagowania innowacyjności kultury 'żywego słowa, obrazu’. Projekt włączy młodzież w proces stymulowania zainteresowań pozaszkolnych w formie przyjaznej edukacji i rozwoju intelektualnemu różnorodnych działań w trudnym środowisku małomiasteczkowym. Działania w ramach projektu będą dla młodzieży formą umożliwienia rozwoju tożsamości w sferze dziedzictwa regionalnego 'małych ojczyzn’, rozwijaniem twórczej wrażliwości i kreatywności, ćwiczeniem pamięci, poznawaniem literatury, budzeniem nowych zainteresowań, rozwijaniem umiejętności czytelniczych, podniesieniem świadomości własnych potrzeb, próbą budowania poczucia własnej wartości, nabywaniem umiejętności publicznych wystąpień. Młodzież będzie uczestniczyła w trzech konkursach o Iłży: wiedzy, plastycznym oraz fotografowaniu. Najlepsi laureaci tych konkursów będą nagrodzeni. W ramach współpracy i partnerstwa przeprowadzone zostaną dodatkowe lekcje – zajęcia w bibliotece w tych trzech płaszczyznach. Nagrodzone, wyłonione najlepsze prace będą prezentowane w antyramach na wystawie pokonkursowej w Bibliotece. Zostaną również wykorzystane do wspólnego opracowania edukacyjnej gry planszowej. Wydana edukacyjna gra planszowa będzie nowym produktem regionalnym, wzbogaci ofertę turystyczną Iłży.

Budżet projektu: 7 950 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży

Miejscowość: Iłża

Ulica, nr domu i lokalu: Warszawska 4

Kod pocztowy i Poczta: 27-100 Iłża

Województwo: mazowieckie

Powiat: radomski

Adres strony internetowej: –

Zabawa kluczem do wiedzy

Kowalska 10, 27-100 Iłża, Polska

Więcej