Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cudze chwalicie swego nie znacie - 2010

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie

Cel:

Celem projektu jest: rozwój umiejętności pracy w grupie i współpracy z rówieśnikami, zagospodarowanie wolnego czasu popularyzacja wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym powiatu Garwolińskiego, rozwój umiejętności fotografii, krzewienie umiłowania własnej małej ojczyzny, przeciwdziałanie rozwojowi nałogów oraz promocja Gminy Łaskarzew (poprzez opracowanie albumu 'Gmina Łaskarzew-moja mała ojczyzna’).

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie 30-osobowa grupa uczniów klas I i II Gimnazjum w Starym Pilczynie, czyli młodzież mieszkająca w gminie Łaskarzew. Po wcześniejszej promocji projektu rekrutacji młodzieży dokonają nauczyciel bibliotekarz i dyrektor biblioteki po rozpatrzeniu kart zapisu.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest rozwój wśród młodzieży gimnazjalnej w wieku 13-15 lat z gminy Łaskarzew wiedzy o historii i kulturze powiatu garwolińskiego oraz zamiłowań fotograficznych. W tym celu w bibliotece zostaną zorganizowane warsztaty fotograficzne teoretyczno-praktyczne (nauka na profesjonalnym aparacie fotograficznym), spotkania z miłośnikami historii ziemi garwolińskiej. Młodzież weźmie udział w 3 wycieczkach krajoznawczych po powiecie garwolińskim w celu poznania jego walorów historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Będą one połączone z plenerami fotograficznymi, w trakcie których zostanie utrwalone na zdjęciach piękno naszej okolicy. Prace wezmą udział w konkursie fotograficznym w trzech kategoriach: architektura, przyroda, ludzie. Z prac konkursowych zostanie zrobiona wystawa, która odwiedzi szkoły w naszej gminie i urząd gminy. Uczestnicy projektu pod okiem informatyka opracują stronę internetową biblioteki, na której opublikowane zostaną zdjęcia z całego projektu i jego promocja. Przy użyciu bibliotecznego sprzętu komputerowego i drukującego powstanie album promujący naszą gminę 'Gmina Łaskarzew – moja mała ojczyzna’, w którym znajdą się zdjęcia robione przez młodzież. Na zakończenie projektu uczestnicy wraz ze swoimi rodzicami i organizatorami przygotują uroczyste podsumowanie, na którym rozstrzygnięty będzie konkurs, rozdane nagrody i dyplomy, zaprezentowana wystawa i album. Efektem realizacji tych działań będzie pozyskanie przez młodzież wiedzy o ziemi garwolińskiej i fotografii oraz rozwój integracji i pracy w grupie z dala od nałogów.

Budżet projektu: 7 345 zł zł

Dotacja: 6 400 zł zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie

Miejscowość: Nowy Pilczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Nowy Pilczyn 78

Kod pocztowy i Poczta: 08-450 Łaskarzew

Województwo: mazowieckie

Powiat: garwoliński

Adres strony internetowej: –

Cudze chwalicie swego nie znacie

Stary Pilczyn 2, 08-450, Polska

Więcej