Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Umocnienie więzi - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Wojnowie

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie więzi młodzieży z lokalnym środowiskiem i miejscem zamieszkania, dzięki zajęciom prowadzonym wokół schronów bojowych oraz imprezie środowiskowej, łączącej pokolenia. Działanie podjęte w projekcie podniosą samoocenę młodych ludzi. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2011 roku.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są gimnazjaliści w wieku od 13 do 16 lat, mieszkańcy kilkunastu miejscowości gminy Sicienko. W zajęciach wezmą udział młodzi ludzie, którzy zostali zachęceni przez starszych kolegów, wcześniej uczestniczących w projektach o podobnej tematyce, związanej ze schronami. Chętne osoby mogą zaprosić innych swoich kolegów, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie.

Opis projektu:

Działania w ramach projektu 'Umocnienie więzi’ obejmą wypracowanie nawyku dbania o pamiątki przeszłości przez młodych ludzi, poznanie historii swojego regionu, nawiązanie dialogu międzypokoleniowego. Podczas realizacji projektu prowadzone będą zajęcia w terenie: prace porządkowe wokół schronów (linii umocnień Przedmościa Bydgoskiego schronów bojowych z czasów II wojny światowej), odnawianie zniszczonych oznakowań, fotografowanie obiektów. Po dokładnym poznaniu i uporządkowaniu terenu, zostanie zorganizowany rajd pieszy we współpracy z 63 Bydgoską Drużyną Harcerską Titelitury. Ponadto w ramach zajęć redakcyjnych młodzi ludzie przygotują karty pracy, które zostaną wykorzystane podczas rajdu oraz scenariusz imprezy środowiskowej i przedstawienia związanego z II wojną światową. Zebrane materiały i fotografie posłużą do przygotowania prezentacji multimedialnej o Przedmościu Bydgoskim. Prezentacja, która zostanie skopiowana i podarowana szkołom, bibliotekom na terenie gminy, będzie mogła stanowić pomoc dydaktyczną w lekcjach związanych z historią regionu.

Budżet projektu: 7 900 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Wojnowie

Miejscowość: Wojnowo

Ulica, nr domu i lokalu: Wojnowo 1

Kod pocztowy i Poczta: 86-014 Sicienko

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: bydgoski

Adres strony internetowej: http://www.sil-wojnowo.pl

Umocnienie więzi

Wojnowo 36, 86-014, Polska

Więcej