Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kinomaniak – klub filmowo – dziennikarski - 2010

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

Cel:

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków dla edukacji pozaszkolnej, rozwijanie zainteresowań i pasji oraz integracja młodych ludzi pasjonujących się produkcją filmową, a także warsztatem dziennikarskim. W ramach projektu realizator projektu zapewnia miejsce działań, warsztaty pod kierunkiem profesjonalistów, tym samym rozwój autopromocji, a także aktywizację młodego pokolenia do działalności twórczej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest młodzież ze szkół średnich w wieku 15 – 19 lat. Rekrutacja odbywać się będzie na zasadzie dobrowolnego zapisu młodzieży na podstawie przeprowadzonych rozmów indywidualnych pracowników biblioteki z czytelnikami oraz zamieszczenie ogłoszeń w szkołach i na tablicach informacyjnych Miejskiego Ośrodka Kultury.

Opis projektu:

Celem projektu jest stworzenie warunków do rozwoju możliwości i umiejętności młodzieży w dziedzinie kinematografii i dziennikarstwa oraz wsparcia społecznego poprzez zmodyfikowaną realizację filmu i warsztatu dziennikarskiego. Klub to szansa na wyrównywanie możliwości edukacyjnych młodzieży z miasta i wsi oraz zagospodarowanie czasu wolnego. Projekt skierowany jest do młodzieży ze szkół średnich. W okresie styczeń – lipiec 2011 przeprowadzane będą spotkania teoretyczne w formie dyskusyjnej, adaptacja literatury, pozyskiwanie wiedzy kulturowej na temat historii kinematografii, a także scenopisarstwa i dziennikarstwa. Projekt uwzględnia udział klubowiczów w amatorskich konkursach i przeglądach filmowych oraz wykładach i warsztatach prowadzonych przez zaproszonych profesjonalistów: filmowca, redaktora i aktora. Spotkania odbywać się będą 4 razy w miesiącu w bibliotece publicznej w obecności opiekuna-bibliotekarza. Formą i metodą pracy będzie praca w grupie. Uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat scenopisarstwa, dziennikarstwa w dziedzinie kina, wykorzystując podręczniki, internet, komputerowe programy edukacyjne, w tym obróbkę nagranych przez siebie filmów. Na spotkaniach będą wyświetlane projekcje filmowe, następnie analizowane pod kątem kulturoznawczym, artystycznym oraz języka filmu. Efektem działań będzie nakręcenie przez każdego członka klubu filmu krótkometrażowego w formie dokumentu z komentarzem dziennikarskim. Dotacja przeznaczona będzie na zakup sprzętu filmowego, wyjazd, na honoraria dla wykładowców (dziennikarz-filmowiec, aktor) i opiekuna klubu.

Budżet projektu: 8 400 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

Miejscowość: Wysokie Mazowieckie

Ulica, nr domu i lokalu: Ludowa 19

Kod pocztowy i Poczta: 18-200 Wysokie Mazowieckie

Województwo: podlaskie

Powiat: wysokomazowiecki

Adres strony internetowej: http://wysokiemazowieckie.pl

Kinomaniak – klub filmowo – dziennikarski

Ludowa 19, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Polska

Więcej