Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze wsi nie znaczy gorszy! Forum Równać Szanse - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Cel:

Celem forum jest spotkanie środowisk działających na rzecz młodzieży w gminie Bielsk Podlaski i sąsiednich dla wypracowania działań na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży wchodzącej w dorosłe życie.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami forum będą: dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele urzędów – wójtowie, radni, starosta, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, przedstawiciele rad rodziców, ale też przedstawiciele instytucji kultury z gminy Bielsk Podlaski oraz z sąsiednich: Orli, Bociek, Brańska, Wyszek i Rudki, Liderzy Programu Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, Członkowie Funduszu na Rzecz Rozwoju Społecznego,Fundacja Wspomagania Wsi,PFDIM, Kuratorium.

Opis projektu:

Projekt polega na zorganizowaniu jednodniowego forum Programu „Równać Szanse” w Widowie. Będzie opracowana analiza środowiska, która obejmie uczniów ze szkół gminy Bielsk, Orli i Bociek, a także szkół ponadgimnazjalnych w Bielsku Podlaskim pochodzących ze wsi.
Będzie udostępniona platforma współpracy podmiotów pracujących na rzecz młodzieży wiejskiej. Skutkiem Forum ma zostać przyjęte „Stanowisko Forum w sprawie form wsparcia dla wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich Powiatu Bielsk Podlaski”.
Mamy nadzieje, że powstanie koalicja lokalna działająca na rzecz poprawy wyrównania szans młodzieży z terenów wiejskich gmin wchodzących w skład Powiatu Bielskiego, do której wejdą także organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły.

Budżet projektu: 6 500 zł zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Fora Lokalne

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Miejscowość: Widowo

Ulica, nr domu i lokalu: Widowo 190

Kod pocztowy i Poczta: 17-100 Bielsk Podlaski

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: http://fundusz-lokalny.pl

Ze wsi nie znaczy gorszy! Forum Równać Szanse

Widowo 52, 17-100, Polska

Więcej