Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uniwersytet Równej Szansy - 2004

Realizowany przez:

Gimnazjum Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Nekli

Cel:

Odbiorcy projektu:

Opis projektu:

W ramach projektu zostanie powołany do życia Uniwersytet Równej Szansy, którego poszczególne wydziały zorganizowane będą częściowo przy szkole wiejskiej (Nekla) i miejskiej (Poznań). Poszczególne wydziały i katedry będą odpowiadały mocnym stronom każdej ze szkół. I tak Wydział Nauk Humanistycznych w tym Katedra Języków Obcych, Katedra Języka Polskiego, Wydział Nauk Społecznych, w tym Katedra Samorządności oraz Wydział Pedagogiki umieścimy przy Gimnazjum w Poznaniu, zaś Wydział Nauk Przyrodniczych z Katedrą Biologii, Geografii, Matematyki, Fizyki i Chemii, Akademię Wychowania Fizycznego oraz Wydział Sztuk Plastycznych umieścimy przy Zespole Szkół w Nekli Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków.
Poszczególne katedry będą organizowały zajęcia tematyczne dla uczniów, nauczycieli i rodziców uczniów obu szkół. Myślę, że taka wymiana doskonale przyczyni się do rozwoju obu gimnazjów, które będą miały okazję zobaczyć projekty edukacyjne swoich partnerów pracujących w odmiennych środowiskach, a zaplanowane w oparciu o ich mocne strony. Zajęcia będą miały bardzo różnorodny charakter od lekcji muzealnej, poprzez wykłady i warsztaty dla nauczycieli i rodziców do wystaw i spektakli.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 20 516 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Szkoły Aktywne

Gimnazjum Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Nekli

Miejscowość: Nekla

Ulica, nr domu i lokalu: Szczepańskiego

Kod pocztowy i Poczta: 63-330 Nekla

Województwo: wielkopolskie

Powiat: wrzesiński

Adres strony internetowej: –

Uniwersytet Równej Szansy

Poziomkowa 2, 86-022 Nekla, Polska

Więcej