Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Azymut na kartografię - 2007

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Jana Pawła w Iwinach

Cel:

Przybliżenie charakteru pracy kartografa, zarówno w terenie jak i 'przy’ komputerze. Stworzenie mapy w skali 1:5000 lub 1:10000.Zapotrzebowanie na mapę jest bardzo duże dla dzieci i młodzieży z okolic, trenujących bieg na orientację.

Odbiorcy projektu:

Projekt objął kilkunastoosobową grupę gimnazjalistów z Gimnazjum w Iwinach którzy na ochotnika przystąpią do realizacji programu. Młodzież pochodzi z 11 wsi z terenu gminy Warta Bolesławiecka.

Opis projektu:

Celem projektu jest zapoznanie kilkunastoosobowej grupy gimnazjalistów z charakterem pracy kartografa. Cel miał zostać osiągnięty poprzez zaznajomienie czym zajmuje się kartograf (wizyty w wydawnictwie 'PLAN’ z Jeleniej Góry), a także aktywnym uczestniczeniem w procesie tworzenia mapy. Od zbierania materiałów, poprzez prace terenowe i zaznajomienie ze specjalistycznym programem OCAD, do powstania finalnego produktu jakim będzie gotowa mapa do biegu na orientację. Spodziewanym efektem realizacji projektu było zainteresowanie młodzieży dalszą edukacją w kierunku geodezji i kartografii, a bardziej doraźnie, umiejętność posługiwania sie najbardziej nowoczesnym programem w tej branży i umiejętnością pracy w terenie co może zaowocować, potrzebą zdobycia kwalifikacji kartografa sportowego. Obecnie występuje bardzo duży deficyt w tej branży, a co za tym idzie dużą ilością pracy i możliwości godziwego zarobku.

Budżet projektu: 11 600,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Jana Pawła w Iwinach

Miejscowość: Iwiny

Ulica, nr domu i lokalu: Iwiny

Kod pocztowy i Poczta: 59-721 Iwiny

Województwo: dolnośląskie

Powiat: bolesławiecki

Adres strony internetowej: –

Azymut na kartografię

Iwiny 24, 59-720, Polska

Więcej