Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Centrum Informatyczne - 2003

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska w Ropicy Polskiej

Cel:

Celem projektu jest:
– zwiększenie umiejętności młodzieży i dorosłych w zakresie obsługi komputera,
– zwiększenie wiedzy o możliwościach związanych z korzystaniem z Internetu,
– umożliwienie częstszych kontaktów między mieszkańcami, dzięki stworzeniu nowego miejsca spotkań – kafejki Internetowej,
– poszerzenie znajomości języków obcych.

Odbiorcy projektu:

Projekt przeznaczony jest dla młodzieży z gimnazjów oraz ze szkół średnich, zamieszkującej wieś Ropica Polska – bezpośrednio 150 osób

Opis projektu:

Projekt zakładał stworzenie miejsca, w którym spotykałaby się młodzież oraz mieszkańcy wioski w celu skorzystania z komputera oraz Internetu. Centrum Informatyczne powstało w budynku szkolnym, który jest usytuowany w centrum wioski. W szkole tej istnieje sala komputerowa z 10 stanowiskami komputerowymi i podłączeniem do Internetu.

Młodzi zdobywają praktyczne umiejętności posługiwania się sprzętem jako użytecznym narzędziem pracy. Odbyły się prelekcje, konkursy (np. projekt logo, strony www). W pracowni jest możliwość korzystania z interaktywnego kursu języka angielskiego. Dzięki niemu młodzi mogą pogłębiać swoje umiejętności językowe. Dodatkowo istniała możliwość wydzielenia pomieszczenia, w którym młodzi mają dostęp do czasopism. W pracowni prowadzone były zajęcia otwarte oraz kursy: komputerowy (zostało stworzonych 5 grup 10-cio osobowych) oraz językowy (4 grupy po 15 osób). Nauka języków obcych – angielskiego i niemieckiego odbywały się metodą tradycyjną.

Budżet projektu: 17 600 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska w Ropicy Polskiej

Miejscowość: Ropica Polska

Ulica, nr domu i lokalu: Ropica Polska 70

Kod pocztowy i Poczta: 38-300 Gorlice

Województwo: małopolskie

Powiat: gorlicki

Adres strony internetowej: http://

Centrum Informatyczne

Ropica Polska 451, 38-300, Polska

Więcej