Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Awangarda - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Horuńcu Zdroju

Cel:

Celem projektu było:
– umożliwienie gimnazjalistom rozwijania zainteresowań i pasji,
– zachęcenie do podejmowania aktywności na rzecz lokalnej społeczności,
– zwiększenie poczucia pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

90 gimnazjalistów, 6 nauczycieli

Opis projektu:

Działania:
1. Warsztaty dla nauczycieli z zakresu komunikacji, budowania zespołu, pracy metodą projektu
2. Przeszkoleni w ten sposób nauczyciele poprowadzili zajęcia w sześciu grupach. Gimnazjaliści mieli do wyboru:
– Bez suflera – zajęcia teatralne. W lutym i marcu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez profesjonalnych aktorów; następnie młodzież przygotowała scenariusz (oryginalny lub adaptację) i wystawiła przedstawienie.
– Cudze chwalicie – zajęcia dotyczące historii regionu. Uczniowie zapoznali się z pisaną historią gminy, uzupełnili ją badaniami terenowymi, a następnie zaprezentowali zebrany materiał (opisy, zdjęcia itp.) na szkolnej stronie www. Ponadto przygotowali szlaki turystyczne z zastosowaniem metody zagadnieniowej i oprowadzili nimi turystów. Zorganizowali też konkursy o tematyce regionalnej i turystycznej.
– Tropiciele mistrzów lotu – zajęcia ornitologiczne (obserwacja ptaków, rozpoznawanie gatunków, fotografowanie, dokarmianie). Wyniki badań ornitologicznych na terenie gminy zostały zaprezentowane na stronie internetowej. Uczniowie zorganizowali też konkursy o tematyce ornitologicznej
– Zdrowym i wesołym być – zajęcia dotyczące zdrowego trybu życia (właściwa dieta – przygotowywanie posiłków, aktywność fizyczna, ekologiczne spędzanie czasu z rodziną). Gimnazjaliści przeprowadzili zajęcia o tej tematyce dla uczniów Szkoły Podstawowej i zorganizowali sesję poświęconą powyższym zagadnieniom.
– Pieśń do boju nas zagrzewa – aerobik dla dwóch grup.
– Na naukę nigdy nie jest za późno – zajęcia informatyczne (praca z edytorem tekstu i arkuszem kalkulacyjnym, przygotowanie strony internetowej projektu). Uczniowie przeprowadzili zajęcia komputerowe dla swoich rodziców.
3. Projekt zakończył się Biesiadą Ludzi Aktywnych, podczas której zaprezentowane zostały efekty pracy każdej z grup. Biesiada będzie organizowana co roku.

Budżet projektu: 14 230 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Horuńcu Zdroju

Miejscowość: Horyniec Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Jana III Sobieskiego

Kod pocztowy i Poczta: 37-620 Horyniec Zdrój

Województwo: podkarpackie

Powiat: lubaczowski

Adres strony internetowej: http://

Awangarda

Jana III Sobieskiego 16, 37-620 Horyniec-Zdrój, Polska

Więcej