Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

YETI – Yak Efektywnie Tworzyć Inteligentnego - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej

Cel:

Celem projektu było:
– pomoc gimnazjalistom wiejskim w zdobyciu wiedzy i umiejętności, które pozwolą im kontynuować naukę w renomowanych szkołach średnich,
– udostępnienie gimnazjalistom różnych źródeł informacji,
– stworzenie miejsca, w którym uczniowie będą mogli spędzić wolny czas, rozwijając zainteresowania czy po prostu oczekując na szkolny autobus.

Odbiorcy projektu:

179 uczniów, 50 rodziców

Opis projektu:

– na bazie szkolnej pracowni informatycznej powstało Szkolne Centrum Wiedzy Internetowe, otwarte 3 razy w tygodniu przez 2 godziny, po zakończeniu zajęć szkolnych. Raz w tygodniu w Centrum są prowadzone zajęcia z przedmiotów nieinformatycznych.
– 20-osobowa grupa uczniów przeszła 30-godzinny kurs bezwzrokowego pisania.
– zostały utworzone 3 koła przedmiotowe umożliwiające uczniom pogłębianie wiedzy: matematyczno-przyrodnicze, humanistyczne i języków obcych (angielski, niemiecki i rosyjski). Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, ich program współtworzyli uczniowie. Wykorzystane zostały programy multimedialne, Internet i najnowsze publikacje książkowe.
– nauczyciele w trakcie całego roku szkolnego opracowywali nietypowe zadania i testy wiedzy, które rozwiązywali uczniowie.
– powstało szkolne przytulisko otwarte codziennie od 13:00 do 15:00. Będzie to miejsce, w którym młodzież dojeżdżająca, mająca problemy w nauce czy sprawiająca problemy wychowawcze mogła w sposób bezpieczny i ciekawy spędzić czas wolny (zajęcia wyrównawcze, pomoc w odrabianiu lekcji, możliwość korzystania z księgozbioru, gier świetlicowych i sprzętu RTV, dla potrzebujących zajęcia terapeutyczne). W działalność przytuliska zaangażowali się rodzice.
– „Michnik czy Najsztub oto jest pytanie

Budżet projektu: 14 500 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej

Miejscowość: Jasienica Rosielna

Ulica, nr domu i lokalu: Jasienica Rosielna 223

Kod pocztowy i Poczta: 36-220 Jasienica Rosielna

Województwo: podkarpackie

Powiat: brzozowski

Adres strony internetowej: http://www.jasienicagimnazjum.republika.pl

YETI – Yak Efektywnie Tworzyć Inteligentnego

Jasienica Rosielna 267, 36-220, Polska

Więcej