Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Miłomłyn O.K. - 2003

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Miłomłynie

Cel:

Celem projektu było:
– zainteresowanie gimnazjalistów historią, kulturą i przyrodą własnego regionu, budzenie poczucia związku z małą ojczyzną,
– zaangażowanie młodzieży w życie publiczne regionu,
– umożliwienie uczniom dostępu do różnych źródeł informacji.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio 111 uczniów, pośrednio 138

Opis projektu:

Działania:
– Utworzenie zespołów zadaniowych: historycznego, geograficznego, przyrodniczego, informatycznego, artystycznego, bibliotecznego i językowego. Pracowali w nich uczniowie wszystkich klas (po 10 osób z klasy).
– Przeprowadzenie dla wszystkich uczestników warsztatów nt. metod poszukiwania materiałów, korzystania z różnych źródeł informacji, organizacji pracy.
– Organizacja warsztatów grafiki komputerowej, cyfrowej fotografii i filmu.
– Zebranie i opracowanie w zespołach materiałów (wycieczki do atrakcyjnych przyrodniczo, geograficznie i historycznie miejsc regionu, poszukiwanie źródeł pisanych).
– Stworzenie kompleksowej monografii miasta i gminy Miłomłyn, wzbogaconej o film video i galerię zdjęć. Monografia została przetłumaczona na język angielski i niemiecki, wydrukowana oraz umieszczona na stronie internetowej miasta i gminy.
– Organizacja festynu dla społeczności szkolnej i lokalnej, podczas którego zostały zaprezentowane wyniki pracy grup i monografia gminy.

Budżet projektu: 11 500 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Szkoly Aktywne

Publiczne Gimnazjum w Miłomłynie

Miejscowość: Miłomłyn

Ulica, nr domu i lokalu: Pasłęcka 15

Kod pocztowy i Poczta: 14-140 Miłomłyn

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: http://

Miłomłyn O.K.

Pasłęcka 9, 14-140 Miłomłyn, Polska

Więcej