Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Biblioteka bliżej ucznia - 2002

Realizowany przez:

Gimnazjum w Bliznem

Cel:

Celem projektu było zwiększenie roli biblioteki szkolnej w kształceniu, wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań uczniów.

Odbiorcy projektu:

163 osoby

Opis projektu:

Projekt zakładał doposażenie księgozbioru biblioteki szkolnej, komputerowe zewidencjonowanie jej zbiorów (program ewidencji zawierał także informację o zasobach biblioteki publicznej) oraz stworzenie czytelni z księgozbiorem podręcznym wyposażonej w stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 – 15:00, dwa razy w tygodniu (po konsultacji z uczniami) dodatkowo w godzinach 16:00 – 18:00, 2 soboty w miesiącu w godzinach 15:00 – 17:00.

Dla uczniów zostały zorganizowane zajęcia przygotowujące do posługiwania się komputerowym systemem ewidencji zasobów bibliotek, korzystania z Internetu oraz komputerowych programów edukacyjnych. Następnie uczniowie samodzielnie poszukiwali informacje w księgozbiorze i w Internecie. Uczniowie utworzyli Zespół do spraw informacji naukowej, który opiekował się czytelnią, komputerem i aktualizował system ewidencji. Na zakończenie programu została zorganizowana sesja popularnonaukowa dotycząca znaczenia biblioteki w uczeniu się.

Budżet projektu: 25 234 zł

Dotacja: 13 600 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Gimnazjum w Bliznem

Miejscowość: Blizne

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 36-221 Blizne

Województwo: podkarpackie

Powiat: brzozowski

Adres strony internetowej: http://

Biblioteka bliżej ucznia

Blizne 475, 36-221, Polska

Więcej