Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wykorzystanie walorów środowiska do działalności agroturystycznej - 2002

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Mielniku

Cel:

Celem projektu było nabycie przez młodzież wiedzy i umiejętności potrzebnych do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych i promowania własnej działalności.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do gimnazjalistów i ich rodziców – bezpośrednio 50 osób, pośrednio 300

Opis projektu:

Zostały dla nich zorganizowane trzy szkolenia na temat prawnych podstaw prowadzenia działalności agroturystycznej, zagospodarowania wolnego czasu turystom oraz żywności ekologicznej. Uczestnicy zapoznali się z możliwością przekształcenia małych, nierentownych gospodarstw w gospodarstwa agroturystyczne.

Uczniowie redagowali i wydawali gazetę, w której zamieszczali materiały promujące gminę, wywiady z właścicielami gospodarstw agroturystycznych, informacje o projekcie. Przeprowadzony został także dwuetapowy konkurs, którego zwycięzcy otrzymali licencje przewodnika po gminie Mielnik. Pierwszym etapem była praca pisemna – przewodnik po najbliższej okolicy, w drugim etapie młodzi ludzie oprowadzili jury przygotowaną i opisaną przez siebie trasą. Zwycięzcom licencję przewodnika wręczył Wójt Gminy Mielnik. W przyszłości szkoła nawiązała współpracę ze szkołami położonymi w atrakcyjnie turystycznych miejscach. Przewodnicy wyłonieni w konkursie oprowadzali rówieśników po terenie gminy, szkoła zapewniła bazę noclegową. Odwiedzili kolegów w ich miejscu zamieszkania.

Uczniowie napisali scenariusz i nakręcili film pt. „Tu jest moje miejsce

Budżet projektu: 16 650 zł

Dotacja: 13 900 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Publiczne Gimnazjum w Mielniku

Miejscowość: Mielnik

Ulica, nr domu i lokalu: Brzeska 132

Kod pocztowy i Poczta: 17-307 Mielnik

Województwo: podlaskie

Powiat: siemiatycki

Adres strony internetowej: http://

Wykorzystanie walorów środowiska do działalności agroturystycznej

Brzeska 96, 17-307 Mielnik, Polska

Więcej