Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Okno na świat – powodzianom - 2002

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem

Cel:

Celem projektu było:
– umożliwienie młodym ludziom z terenów dotkniętych powodzią atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, rozwijanie ich zainteresowań, pobudzanie aspiracji twórczych i poznawczych,
– integrowanie młodzieży z różnych regionów Polski, uświadomienie, że mają wspólne potrzeby i zainteresowania bez względu na miejsce zamieszkania.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany był do 35 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Klimontowie (woj. świętokrzyskie), którzy ucierpieli w wyniku powodzi oraz uczniów Zespołu Szkół w Jedwabnem – razem 80 osób.

Opis projektu:

Zostały dla nich zorganizowane 12-to dniowe ferie zimowe w Jedwabnem, w Internacie przy ZSOiZ.

Program zajęć w czasie ferii objął: zajęcia psychologiczne (radzenie sobie ze stresem, rozpoznawanie mocnych i słabych stron, kształtowanie własnego wizerunku, asertywność); zajęcia nt. zdrowego stylu życia (zapobieganie nałogom, zajęcia na siłowni, basenie, stadninie koni, gry terenowe); zajęcia nt. postaw w sytuacji zagrożenia (zasady udzielani pierwszej pomocy, spotkania z policją, strażą pożarną, służbą zdrowia), warsztaty dziennikarskie, spotkania z profesjonalnymi dziennikarzami, samodzielne przygotowywanie audycji radiowych oraz zajęcia w pracowni komputerowej.

Młodzież obu szkół podtrzymywała kontakty po zakończeniu zimowiska – utworzyła internetowe grupy dyskusyjne.

Budżet projektu: 34 952 zł

Dotacja: 23 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: Powódź

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem

Miejscowość: Jedwabne

Ulica, nr domu i lokalu: Wojska Polskiego 17

Kod pocztowy i Poczta: 18-420 Jedwabne

Województwo: podlaskie

Powiat: łomżyński

Adres strony internetowej: –

Okno na świat – powodzianom

Wojska Polskiego 17, 18-420 Jedwabne, Polska

Więcej