Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wojownicy Nadodrza - 2007

Realizowany przez:

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Cedynia

Cel:

Celem projektu jest propagowanie kultury średniowiecznej wśród dzieci i młodzieży z gminy Cedynia, oraz rozwój inicjatyw lokalnych. Stworzenie drużyny przełamuje istniejące bariery społeczne oraz uczy aktywnie i pożytecznie wykorzystywać czas wolny. Udział w projekcie podnosi umiejętności młodzieży i pozwola im rozwijać nowe umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu to osoby w wieku 13 – 19 lat mieszkajace w gminie Cedynia. Uczestnikami projektu są wszystkie zgłoszone osoby. Uczestnicy projektu mieszkający poza Cedynią będą przyjeżdzać własnym środkiem transportu natomiast COKiS zwróci im koszty transportu.

Opis projektu:

Celem projektu jest popularyzowanie kultury średniowiecznej wśród młodzieży mieszkającej w gminie Cedynia, oraz pogłębianie wiedzy historycznej, zainteresowanie życiem i kulturą przodków żyjących na cedyńskiej ziemi za czasów Mieszka I. Działania zawarte w projekcie, czyli warsztaty, spotkania, pokazy, w których bezpośredno udział bierze młodzież, są motywatorem do rozwoju wiedzy młodzieży z zakresu historii i rękodzielnictwa nie tylko w trakcie trwania projektu, co pozytywnie wpływa na dalszą działaność powstałej drużyny. Efektem działań zawartych w projekcie jest rozwój intelektualny młodzieży w zakresie poznania kultury i tradycji swoich przodków, rozwój zainteresowań z zakresu historii i rękodzielnictwa. Młodzież zdobywa nowe pasje z zakresu popularyzacji kultury średniowiecznej. Drużyna wojów bierze udział w licznych pokazach i wyjazdach przedstawiając kulturę i życie mieszkańców tego rejonu. Działania takie promują Cedynię na zewnątrz. Wszystkie działania są prowadzone przez pasjonatów, którzy prowadzą zajęcia w sposób rzetelny i fachowy. Uczestnikami projektu są młodzi ludzie w wieku 13- 19 lat.

Budżet projektu: 10 287,00 zł

Dotacja: 6 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Cedynia

Miejscowość: Cedynia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Plac Wolności 4

Kod pocztowy i Poczta: 74-520 Cedynia

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: gryfiński

Adres strony internetowej: –

Wojownicy Nadodrza

Staromiejska 2, 74-520 Cedynia, Polska

Więcej